Wczoraj, dyrektor naczelny Brian Armstrong, Brian Bitcoin Exchange Coinbase, ujawnił, że amerykański skarb państwa jest prawdopodobnie ukierunkowany na Bitcoin.
Armstrong opracował, że jego zdaniem może to mieć bardzo negatywny wpływ na przestrzeń kosmiczną.
Jednak Kyle Samani, partner zarządzający w Multicoin Capital, nie uważa tego za powód do niepokoju podczas wiecu Bitcoinów.

CEO W BAZIE MONET MÓWI O PLOTKACH NA TEMAT REGULACJI BITCOINÓW.

Wczoraj dyrektor naczelny Bitcoin Exchange Coinbase, Brian Armstrong, wydał wątek, który zarzucał zbliżającą się regulację przestrzeni kosmicznej. Napisał, że jego firma otrzymała wiarygodne pogłoski, że amerykański skarb jest w trakcie forsowania regulacji, która będzie wymagała od wszystkich cyfrowych giełd aktywów, aby udowodnić użytkownikom, że są właścicielami adresu, do którego chcą się wycofać.

„W zeszłym tygodniu usłyszeliśmy pogłoski, że amerykański skarb i sekretarz Mnuchin planują wypchnąć kilka nowych regulacji dotyczących własnych kryptograficznych portfeli przed końcem jego kadencji. Obawiam się, że będzie to miało niezamierzone skutki uboczne i chciałem podzielić się tymi obawami.“

Armstrong stwierdził, że jego zdaniem może to mieć bardzo negatywne skutki dla przestrzeni kosmicznej. Podkreślił, że może to spowodować powstanie muru ogrodowego między Bitcoinem w Stanach Zjednoczonych a Bitcoinem za granicą:

„Biorąc pod uwagę te bariery, prawdopodobnie zobaczymy mniej transakcji od kryptońskich instytucji finansowych do własnych portfeli. W ten sposób powstałby murowany ogród dla kryptońskich usług finansowych w Stanach Zjednoczonych, odcinając nas od innowacji, które mają miejsce w innych częściach świata“.

Coinbase oraz szereg innych spółek i prominentnych inwestorów w tej przestrzeni połączyło siły, wysyłając list do Skarbu Państwa, aby podzielić się swoimi obawami dotyczącymi tego potencjalnego środka regulacyjnego

CZY TO WPŁYNIE NA BTC?

Bitcoin zaczął się poważnie obniżać po opublikowaniu tweeta od Armstronga. Chociaż nie jest jasne, czy plotka spowodowała sprzedaż, cena wiodącej kryptokursy spadła z około 18 600 dolarów od czasu tweeta do 16 100 dolarów na początku następnego dnia rano.

Analitycy uważają, że w dłuższej perspektywie nie będzie to miało namacalnego wpływu na rynek.

Kyle Samani, partner zarządzający w Multicoin Capital, twierdzi, że nie sądzi, aby miało to wymierny wpływ na Bitcoin w obecnej hossy na rynku:

„na pogłoski Mnuchina Na obecnym rynku hossy BTC (następne 12-36 miesięcy), nie ma znaczenia Dlaczego? Następna fala kupujących makro kupujących chce regulacji Dla nich, 21M cap jest cechą, a opór cenzury jest (swego rodzaju) bug Oni nie chcą samokontroli. Tylko zabezpieczenie przed inflacją“

Podobnego zdania byli też inni w przestrzeni kosmicznej, którzy twierdzili, że Bitcoin to raczej zabezpieczenie przed inflacją, a nie forma pieniędzy, która może ominąć wszystkie bariery rządowe.

Jest to nieco kontrowersyjna opinia ze względu na duży kontyngent libertariańskich inwestorów w przestrzeni kosmicznej.