Bitcoin (BTC) Szczyty wartości transakcji na 3,5 miliarda dolarów – największa wartość od czasu runu byków w 2017 r.

Bitcoin stale nie utrzymuje się na poziomie 12.000 dolarów, a ostatnie korekty spadły poniżej 11.500 dolarów w ciągu ostatnich kilku dni. Obecnie cena wzrosła o 2,97%, a handel w ciasnym zakresie nieco powyżej obszaru wsparcia 11.700 dolarów. Według kryptoanalityka Michaela Van De Poppe’a, w przypadku korekty poniżej 11.300 dolarów, Bitcoin uległ kraksie do 10.000 dolarów.

Ostatni dip nie stanowi niespodziankę dla inwestorów, którzy raczej postrzegają go jako monumentalny czas dla ludzi, aby zgromadzić więcej bitcoin od września, Bitcoin jest bardzo prawdopodobne, aby ustawić wszechczasowy haj w wysokości 20.000 dolarów.

Inaczej niż w czerwcu i lipcu, cena Bitcoina w sierpniu miała więcej wycofań prowadzących do masowej likwidacji kontraktów terminowych na 1 mld dolarów 2 sierpnia i 234 mln dolarów ostatnio, na różnych giełdach instrumentów pochodnych.

Poziom wsparcia w wysokości 11 600 dolarów jest krytyczny dla kolejnego ruchu cen Bitcoina.
Aby Bitcoin mógł ponownie przetestować 12 tys. dolarów, kupujący będą musieli być wystarczająco silni, aby zmusić go do przejścia przez poziom oporu 11,800 dolarów, do którego cena może gwałtownie spaść do niższego poziomu wsparcia.

Poniżej 10.000 $, dolna strefa wsparcia będzie wynosiła $9.700, chociaż inwestorzy nie widzą, aby Bitcoin cofał się tak daleko.

„Kluczowym obszarem dla $BTC jest obszar 11400-11600. Jeśli to utrzymamy, możemy się trochę skonsolidować i mieć kilka porządnych odbić. Utrata strefy i luka w CME na poziomie 9.700 to poważny scenariusz.“

Pro traderzy są jednak bardzo byczy na Bitcoin. Zarówno błyskawiczna kraksa 1500 dolarów w dniu 2 sierpnia, jak i ostatnia regresja 1000 dolarów nie wstrząsnęły długimi pozycjami traderów na głównych giełdach, takich jak OKEx i Binance, umieszczonymi pod koniec lipca. Pomimo wzlotów i upadków, inwestorzy są byczy, ponieważ rynek kryptograficzny nadal osiąga lepsze wyniki niż akcje.

„Handluję amerykańskimi kamieniami od prawie 10 lat, handluję kryptonimem od prawie 10 lat i mogę powiedzieć, że w 2020 roku nadal łatwiej jest zarabiać pieniądze w krypcie niż w amerykańskich kamieniach“.

Bitcoin’s Next Bull Run Will Be Epic

Rządowe plany fiskalne będą nadal zasilać gospodarkę większą ilością pieniędzy, co jest złe dla dolara amerykańskiego, ale dobre dla wyceny rynkowej Bitcoin, w zależności od tego, ile z tego zostanie wykorzystane do nabycia Bitcoin.

Według pro-analityka Maxa Kaisera, ostatnie wydarzenia na tradycyjnym rynku, takie jak rezygnacja Warrena Buffetta z akcji na rzecz złota, wskazują na ogromny ruch w górę cen Bitcoina. Jeśli 1% globalnej alokacji (1 bilion dolarów) trafi do Bitcoinu, jego cena osiągnie 50.000 dolarów.

Sezonowy kryptoanalityk Scott Melker stwierdził również, że kupowanie przy spadkach jest mądrzejsze niż sprzedaż z obawy przed krótkoterminowymi niepowodzeniami, ponieważ rynek hossy ma się wkrótce rozpocząć.